Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  Pretraži forumTraži  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Razno
 VK KRKA forum : Razno
Naslov Tema: quo vadis krka? OdgovoriPošalji novu temu
Autor
Poruka << Prijašnja tema | Slijedeća tema >>
aha
Guest
Guest


Registrian: 01 October 2003
Online Status: Online
Poruke: 265
Poslan: 29 August 2005 u 8:56pm | IP Logged Citiram aha

-


Editiran od Gost na 30 August 2005 u 1:03pm
Natrag na vrh Vidi aha's Profil Pretraži druge poruke poslane od aha
 
marx jr.
Forumas0
Forumas0


Registrian: 29 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 9
Poslan: 29 August 2005 u 9:08pm | IP Logged Citiram marx jr.

vani se školovanje plaća i oni sa više novaca osiguravaju bolje školovanje svojoj djeci (prijevod, oni sa većom ekonomskom moći jednom od sfera moći koje osiguravaju vlast), a vani kvaliteta obrazovanja, odnosno reference u životopisu uvelike određuju buduće zaposlenje i izglede te djece za održavanje moći koju roditelji posjeduju, naravno i povećanja te moći. Tako kapitalizam funkcionira, to je prokleti lanac moći koji, unatoč odlikama liberalizma za meritokraciju, jednakost šansi, a koje su upravo konstituitivne osnove upravo tih zemalja u kojima je taj lanac najjači (UK SAD), je vrlo teško probiti i oni koji nisu u tome krugu imaju male šanse za sticanje visokih pozicija. jer školovanje na temelju ekonomske moći roditelja postao je filter da se oni koji su na vrhu održe. to su naravno elite, i vjerovali mi ili ne te elite uistinu imaju izvanredne sposobnosti.

Šta hoću reći? neki ljudi jednostavno prije nego što uđu u život, u današnjem svijetu, imaju veće šanse za uspjeh, kako je u 'životinjskoj farmi' rečeno; neke životinje su jednakije od drugih. roditelji će uvijek koristiti svoje izvore moći da prenesu svoju moć. no moć mjenja oblike, i njeno stvaranje ima različite vrste ulaganja koje prethode samom stvaranju čiste moći, ulaganja naravno spadaju stvaranje kulta uspjeha i pozitivnog mišljenja o sebi, a potom i, redovito tradicionalnih društvenih vrijednosti, jer to je u stvari osnova za održavanje moći.

Oni koji dobe priliku, koji imaju sreće da su rođeni sa tim predispozicijama, ako je uspjeh mjerilo sreće, mogu biti sretni što su rođeni u takvim uvjetima jer unaprijed imaju veće izglede za društvenu afirmaciju od onih koji nemaju utjecajne roditelje, koji nemaju jednaku količinu moći na raspolaganju, jer su preskočili nekoliko stepenica u hijerarhiji i time ubrzali i povećali svoje izglede za uspjeh. neki ljudi, koji imaju veće fizičke i intelektualne sposobnosti od tih ljudi 'predodređenih za uspjeh', nikada ne uspiju doseći svoj potencijal jer nisu uspjeli osigurati sebi konačno mjest u kapitalističkom lancu moći, odnosno adekvatne uvjete za razvijanje svojih potencijala. osoba u takvom okruženju gubi motivaciju za razvijanje sposobnosti i samo potvrđuje sterotip.

Oni koji kreću sa viših pozicija, moraju se nositi sa ogromnim pritiskom konkurencije i pritiskom uspjeha i sa ogromnim zahtjevima. naravno oni to doživljavaju kao pritisak ako 'nemaju u sebi' da se nose sa pritiskom, no ako si stalno pod pritiskom, navikneš se na njega. a upravo taj pritisak tjera naprijed sve te 'elite'.

Dakle lucija, ako se možeš nositi sa pritiskom, koji postoji, nemaš si šta prebacivati i uspjeti ćeš...

ako ne...uzela si mjesto nekome sposobnijem od tebe...

Natrag na vrh Vidi marx jr.'s Profil Pretraži druge poruke poslane od marx jr.
 
firefox
Forumas0
Forumas0


Registrian: 27 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 8
Poslan: 29 August 2005 u 10:37pm | IP Logged Citiram firefox

edited:


Editiran od firefox na 30 August 2005 u 12:59pm
Natrag na vrh Vidi firefox's Profil Pretraži druge poruke poslane od firefox
 
Martinska
Forumas0
Forumas0


Registrian: 29 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 1
Poslan: 29 August 2005 u 11:26pm | IP Logged Citiram Martinska

Moje dijete trenira u veslačkom klubu kod gospodina Blaževića i iznimno sam sretna jer je u tako dobrom okruženju i ona sama je jako zadovoljna.I zahvaljujem gosp.predsjedniku i treneru što su stvorili takvo mjesto za našu djecu.

I molim se da ovako ostane i za njezinu djecu i sve naše potomke jer ljudi koji vode Krku su u ovom suludom svijetu očuvali i trude se očuvati prave vrijednosti.

Natrag na vrh Vidi Martinska's Profil Pretraži druge poruke poslane od Martinska
 
More
Forumas0
Forumas0


Registrian: 29 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 6
Poslan: 29 August 2005 u 11:37pm | IP Logged Citiram More

Da,firefox-stvar ukusa.Ja eto znam da bi većina klubova u Hrvatskoj bila sretna da imaju tolike entuzijaste i dobre ljude kakvi su oni koje si ti bez pokrića izvrijeđao,nažalost u ostalim klubovima situacija je jako loša i sve je ko neka anarhija.Toliko si ovdje neistina iznio i još kažeš da ostaješ pri svome-fakat imaš debeli đon čovječe.Al ljudi smo svi različiti;tako je od pamtivijeka i biti će.

 

Vidimo se onda na prvenstvu za 20-ak dana.

 

Pozdrav!

Natrag na vrh Vidi More's Profil Pretraži druge poruke poslane od More
 
kadeti
Forumas0
Forumas0


Registrian: 29 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 2
Poslan: 30 August 2005 u 10:07am | IP Logged Citiram kadeti

U klubu čak i najmlađi kadeti izlaze u novim brodovima, prostorija za rad sa spravama je puna sprava, svlačionice su uredne, djeca se na treninzima druže, istina je i pričaju i smiju se (ali to je valjda i normalno i poželjno). Znam da i sin trenera Baljkasa vesla. Jednom mi je majka jednog djeteta kazala da je njegov sin privilegiran, jer izlazi u boljim brodovima, ide na regate u zagreb (a njen sin je duže u klubu i bolji je veslač i nije išao), da se njegov sin ponaša bahato jer mu je otac trener. Pitala sam i uvjerila se da je doista taj dječak Dino išao u zagreb a sin te druge žene ne. Da li je tu u pitanju privilegija? Da li je privilegiran sin još jednog trenera za kojeg znam da vesla? Da li on izlazi u lošim brodovima?Da li je još čije dijete iz trenerskog kadra ili uprave bilo u reprezentaciji? Bože, ljudi pa ne budite smiješni. To su djeca. Oni treniraju. Oni su na treningu nasmijani. Oni žele biti u klubu. Oni to rade bez da ih itko na to tjera. Pustite ih da budu sretni. A vi stari magarčine (oprostite na izrazu, ali sumnjam da prigovore piše itko od djece) se okanite jednog tako dobrog kluba kao što je Krka i otiđite u neki drugi klub ako ovdje niste zadovoljni. Ostavite našu djecu da budu sretna.

Natrag na vrh Vidi kadeti's Profil Pretraži druge poruke poslane od kadeti
 
Jadrija
Forumas0
Forumas0


Registrian: 28 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 31
Poslan: 30 August 2005 u 10:11am | IP Logged Citiram Jadrija

Ma judi o čemu se ode radi:

neki Links piše kako u klubu ima rada, šta se to vidi i po rezultatima, a nema reda i discipline (ki da jedno more brez drugoga i trećoga), stroker piše da je aspiriniks vjerovatno nešto brisa (ka da je vjerovatno isto šta i sigurno), a lisac sada uzadnje piše da ga oni (koje je nako lipo opra) ne ograničavaju i ne sprečavaju u ničem.

Ko je ode lud, a?

Natrag na vrh Vidi Jadrija's Profil Pretraži druge poruke poslane od Jadrija
 
Links_sibenik
Guest
Guest


Registrian: 01 October 2003
Online Status: Online
Poruke: 265
Poslan: 30 August 2005 u 10:43am | IP Logged Citiram Links_sibenik

edited by links_sibenik


Editiran od Gost na 01 September 2005 u 10:09am
Natrag na vrh Vidi Links_sibenik's Profil Pretraži druge poruke poslane od Links_sibenik
 
pitanje
Forumas0
Forumas0


Registrian: 30 August 2005
Online Status: Offline
Poruke: 1
Poslan: 30 August 2005 u 11:10am | IP Logged Citiram pitanje

Kad su svi anonimni biću i ja. Priznam odrasla sam osoba. Tu su napali obitelj koja toliko ulaže u klub da se ja pitam jesu li ti ljudi normalni. Novi brodovi, totalno renovirana zgrada, mnoštvo dice, odlični rezultati. Znam da treneri nešto požele i predsjednik im to i ispuni. Uostalom pogledajete da imaju čak i posebne skafandere da se zimi ne smrzavaju kad su u gliseru (koji to još klub ima?) Te maser, te bicikle da se ne ruše kolina trčeći, te požele pripreme i on im osigura, te oni bi novi brod za neku svoju posadu i on im kupi, te treneri bi ovo ili ono i on im osigura. Ajte ljudi vi k vragu , ja bi takvog čovika rodo ima u svom klubu. Kod nas svega fali, a nemaš koga tražiti da ti to nabavi. A kad razgovaram s nekima (ma ja ih znan troje) iz krke vidi se da im smeta šta je mala od predsjednika dobra. Imaju svi iste uvjete, ali smeta im šta nisu njihova dica jednako uspješna. Možda neka i budu, ali dok se to ne desi njima smeta šta je baš ta mala dobra. I onda kažu kako je da ona redovito trenira, i je da užasno voli veslanje, ali zašto baš ona uspjeva. Pa pobogu imaju svi iste uvjete biće da je mala dobra i to je to. Ne može joj čača veslati umisto nje, baš ka ni vi umisto druge ili svoje dice. Ma ljudi moji ostavite se te obitelji, tj. čestitajte im na tome šta rade.

A disciplina. A vidija san ja da bi po predsjedniku disciplina bila na itekakvoj visini, jednom je jednog malog vratija sto metara nazad  jer nije pozdravija kad je ulazija u klub, i mali se vratija i drugi put pozdravija nas koji smo stali sa strane. Ali ne može ni on uvik stati u klubu i trenirati disciplinu, zato i postoju treneri.

A šta je to bilo sinoć?

Natrag na vrh Vidi pitanje's Profil Pretraži druge poruke poslane od pitanje
 
komarac
Forumas0
Forumas0


Registrian: 03 September 2004
Lokacija: Croatia
Online Status: Offline
Poruke: 18
Poslan: 30 August 2005 u 11:51am | IP Logged Citiram komarac

ma poruke se uvik mogu izbrisati ako se ne registriraš, provajte i sami i vidit ćete da je tako. to može učiniti bilo tko. samo one registrirane se ne mogu skiniti.
Natrag na vrh Vidi komarac's Profil Pretraži druge poruke poslane od komarac
 

<< Predhodna Stranica od 15 Slijedeća >>
  OdgovoriPošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ne možete poslati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete editirati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete kreirati ankete u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama u ovom forumu

Powered by Web Wiz Forums version 7.9
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0,0781 sekundi(a).