Broj deviznog računa:
 7107 - 978 - 3166848

Kup Hrvatske-Ogulin-Sabljaci-2023.
09.10.2023. 21:37:23   |  By: Aspiriniks

U nedjelju 08. listopada tekuće godine, u rajskom ambijentu jezera Sabljaci Jezero Sabljaci | Turistička zajednica Grada Ogulina (tz-grada-ogulina.hr) , održana je završna regata za naslov pobjednika Kupa Hrvatske u veslanju.

Među više od stotinu posada iz 18 sudjelujućih klubova našlo se i 7 posada iz Šibenika. VK „KRKA“ je na završnicu Kupa poslala cure u disciplinama skifa juniorki i kadetkinja te dvojca na pariće kadetkinja. Momci su veslali skif i dvojac na pariće kadeta te dvojac na pariće i četverac na pariće mlađih juniora. Posade su u Ogulinu vodili treneri Jovica Krasić i Andrej Milošević, ukupno je osvojeno peto mjesto i to bodovanjem niže navedenih plasmana.

Šime Grubišić i Nato Alfier: osvojeno prvo mjesto i zlatna medalja u disciplini dvojca na pariće za starije kadete čime je na sjajan način okrunjena sezona u kojoj je ova posada nizala pobjedu do pobjede na čemu im valja čestitati! Šime i Nato ovim su novim uspjehom objedinili naslove prvaka RH i osvajača Kupa! U njima dvojici Krka ima posadu respektabilne budućnosti.

Skifistice Tara Doodney i Franka Zorčić osvojile su srebrne medalje svaka u svojem uzrastu – Tara u skifu za starije kadetkinje, a Franka u istoj disciplini, ali u uzrastu starijih juniorki! Njih dvije mogu i bolje, samo je još potrebna veća doza vjere u vlastite mogućnosti!

Lovre Palinić veslao je vrlo hrabro, dobro se snašao na valovitom jezeru te osvojio srebrenu medalju u disciplini samca za kadete. On je dokaz da se vrijednim radom može puno postići.

Max Doodney, Ivan Dželalija, Duje Garma i Šime Slavica natjecali su se u četvercu na pariće za mlađe juniore i osvojili drugo mjesto. Podsjetimo, ista posada je na Hrvatskom veslačkom prvenstvu održanom početkom srpnja također osvojila drugo mjesto, ali u četvercu „bez“ kad im je zlato izmaklo za malko više od jedne sekunde. Sad se priča ponovila – ponovno su bili drugi za velikih/malih 15 desetinki, doduše iza momaka iz Zadra koji su prije 3 tjedna predstavljali Hrvatsku na Balkan Rowing Championships!

U dvojcu na pariće za kadetkinje nastupile su naše „fajterice“ Marijeta Slugan i Rita Eva Ukić i nakon velike borbe s vršnjakinjama i kontra-vjetrom zasluženo se radovale brončanoj medalji. Bravo Marijeta, bravo Rita!

Jedina posada koja nije uzela medalju i to iz pomalo bizarnog razloga bio je dvojac na pariće za mlađe juniore u kojem su veslali Franko Šarić i Jerko Petrović. Bila im je to prva regata na kojoj su nastupali zajedno u dublu. U utrci su do 750 metara bili drugoplasirani i u napadu na prvoplasirane da bi onda sutkinja u gliseru procijenila da su neke posade (ali ne šibenska!) povrijedile Pravila natjecanja, prekinula utrku i sve vratila na početak. U takvoj situaciji naši 15-godišnjaci, u praktično novoj utrci, više nisu imali snage nositi se s godinu starijom konkurencijom.

Ovom Regatom je završena veslačka sezona 2023. godine. Bila je to još jedna jako dobra godina u bogatoj povijesti VK „KRKA“, a s iskustvima iz 2023. bit će manje teško ući u 2024. u kojoj se očekuju novi izazovi za krkašice i krkaše. Sad treba ostati, kao što bi to rekao gosp. nogometni izbornik „skroman i ponizan“ i nastaviti marljivo raditi. Nova iskušenja čekaju, valja im biti dorastao!