7107 - 978 - 3166848

Osvrt na III regatu za Kup Dalmacije
18.04.2010. 22:58:04   |  By: aspiriniks

U tekstu koji slijedi možete pročitati dojmove našeg trenera Krasića na Regatu održanu u Dubrovniku.

Aspiriniksova najava ovog putovanja u potpunosti je s velikom ugodom i zadovoljstvom realizirana.  Dakle, nakon putovanja, šetnje Gradom, večere (švedski stol), zabave i noćenja s doručkom (opet švedski stol), valjalo se pokazati i na stazi. Vjetrovito vrijeme s promjenom smjera vjetra i valovima otežavalo je nastupe, pa su utrke u drugom dijelu natjecanja bile nešto kraće.

Juniorke su Regatu otvorile relativno lako nakon odustajanja posade Marine Kaštela. Matea Slavica i Rafaela Šikić bile su uspješnije od Tee Ogar-Mraović i Lucije Rupić. Veslajući u samcima nešto kasnije, opet je Matea bila za malo ispred Rafaele. U samcima kadetkinja Antonija je bila druga kao i u Šibeniku na II regati Kupa, a Marjeta treća. Četverac kadeta Krešo Mikšić, Kristijan Bačelić, Mihovil Škugor, Filip Vranjić i ovaj put ostvario je sigurnu pobjedu. Dvojac na pariće juniora Tomislav Bukić i Luka Horvatović veslanjem koje nije bilo u potpunosti usklađeno zauzeo je treće mjesto. Tome je u samcu pobijedio, ali je još jednom pokazao slabosti u završnom dijelu trke, dok je Luka zalaganjem izborio treće mjesto.

Dvojac "bez" juniora Ivica Ban i Jere Gulin, bez direktnih protivnika - jakih posada JZD, relativno laku su ostvarili uvjerljivu pobjedu. Nakon utrke dvojaca slijedile su tri utrke kadeta "B" u samcima u kojima smo u svakoj grupi imali pobjednike. Bili su to već stalno prvi Adrian Gracin i Bruno Čivljak, kojima se na stazi u Dubrovniku pridružio i Josip Zorčić. U samcu kadeta "A" Tome Matešić još jednom je odveslao angažirano i krajnje borbeno. Bio je drugi, dok je dvojac na pariće Jakov Bumbak i Adrian Purušić za konkurente još jednom bio nedostižan.

Četverac na pariće JMB u sastavu Tome Bačelić, Josip Laća, Antonio Čoga i Ivan Horak nešto je lošije startao, nervozno i s greškama veslao u prvom dijelu staze i tek pred kraj osigurao drugo mjesto. Senior Leonard Šare također je u samcu pokazao veliko htijenje, trudio se, ali nije uspio pobijediti Kotoraša iz Jelse. Budući su pravi početnici, valovi su kadetima "B" u dvojcima na pariće stvorili poteškoće zbog kojih su radili grešku za greškom. Luka Slavica i Pero Klarić bili su četvrti, a Nino Ninić i Filip Kendeš peti.

Utrkom kadeta "B" u dublovima završeno je natjecanje čime je zaključena i III regata za Kup. Na ovoj Regati naše su posade bile na razini vrijednosti pokazanih kroz prethodne dvije regate. Osvojili smo ukupno 9 prvih, 6 drugih i 3 treća mjesta. Pobijedili smo u kategorijama kadeta i juniora, kao i u ukupnom plasmanu sa osvojenia 163 boda ispred VK "Mornar koji je osvojio 125 i HVK "Gusar" sa 122 boda. Ukupan poredak tri prvoplasirana kluba u Kupu, pred IV regatu koja će se za cca mjesec dana održati u Makarskoj, je slijedeći: 1. "Krka" sa 518 bodova, 2. "Gusar" sa 418 bodova i 3. "Mornar" sa 412 bodova.