Broj deviznog računa:
 7107 - 978 - 3166848

Regata u Splitu - pobjeda Krke!
06.03.2011. 18:32:36   |  By: aspiriniks

Budući da još uvijek nemamo službene rezultate postignute na I regati za "Kup Dalmacije" prenosimo o tome kratku vjesticu s portala "Sportnet" i (naravno) čestitamo našim veslačicama i veslačima na još jednoj vrijednoj gostujućoj pobjedi u ukupnom poretku u Kupu! Također, zadovoljstvo nam je čestitati na pobjedi u kategoriji kadeta kolegama iz VK "Ošjak" Vela Luka!

Čavrlj i Banovac bolji od braće Skelin

Sportnet
nedjelja, 06.03.2011. 16:03

Vodeni sportovi | Veslanje

U subotu 6. ožujka s početkom u 9 sati, na regatnoj stazi u Spinutu, prvom regatom Kupa Dalmacije za 2011. - Memorijal Zlatko Celent službeno je započela nova veslačka sezona. Na početku sezone odmah veliko iznenađenje: Vitomir Čavrlj i Alen Banovac uspjeli su u memorijalnoj utrci pobijediti svoje klupske kolege Sinišu i Nikšu Skelina!

Organizator ove manifestacije je bio Veslački savez Dalmacije i Hrvatski veslački klub Gusar a očekuje se nastupilo je više od 350 natjecatelja iz svih dalmatinskih klubova koji su započeli svoju utrku za bodovima u ukupnom plasmanu za osvajanje Kupa Dalmacije. Veslalo se ukupno trideset i pet utrka u različitim kategorijama, s velikim brojem upravo onih najmlađih, što je dokaz da je popularnost ovog sporta u Dalmaciji i Splitu i dalje ne jenjava.

Najviše pažnje je naravno bilo usmjereno prema memorijalnoj utrci Zlatko Celent gdje su se nadmetali dalmatinski reprezentativni dvojci koji su se upravo vratili s priprema u Zatonu; Prvi kroz cilj su prošli Vitomir Čavrlj i Alen Banovac, drugi Siniša i Nikša Skelin, treći Igor Boraska sa svojim novim partnerom Darkom Malbašićem, četvrti su bili Silvio Šupić i Josip Maretić. Četiri dvojca iz Gusara! Tek na petom mjestu su bili najbolji predstavnici Jadrana iz Zadra.

U četvercu bez kormilara u seniorskoj konkurenciji prvi su bili pobjednici memorijalne utrke zajedno s braćom Skelin, drugi je bio opet gusarov četverac (treći i četvrti dvojacu u memorijalnoj utrci) predvođeni iskusnim Igorom Boraskom, a treći su bili opet Zadrani.

Zbrajanjem bodova, među kadetima najbolji je bio Ošijak iz Vele Luke koji je osvojio 66 bodova, u kategoriji juniora B najviše 40 bodova skupila Krka iz Šibenika, u kategoriji juniora dominirali su Kaštelani koji su osvojili 45 bodova, a među seniorima pobijedio je splitski Gusar osvojenih 66 boda.

Trenutni ukupni poredak Kupa Dalmacije nakon prve regate: Krka 136, Mornar 128, Gusar 101, Marina Kaštela 99 bodova, slijede Ošijak, Jadran Zadar, Jelsa, Biokovo, Neptun i Neretvanski Gusar. Sljedeća regata kupa Dalmacije i bodovna utrka klubova nastavlja se u Šibeniku.