Nismo se odavno javljali zbog problema s redakcijskim računalom,
ali sad je sve OK pa možemo nešto i napisati, a ima se što jer je proteklih
15-ak dana i u Krki i u hrvatskom veslanju uopće bilo zbilja radno kako u
trenažnom, tako i u natjecateljskom smislu.
Danas je skupina od
20-ak veslačica i veslača Krke bila na izletu na jezero Peruća gdje se
održavala svečana regata povodom
završetka projekta „Lake to Lake - Green Tourism“ (http://www.cbc-lake2lake.com/ -
pogledajte, vrijedi vidjeti!). Kako je regata bila promocijska, a manje
natjecateljska o rezultatima nećemo, tim prije što ih još nemamo, bar ne službene,
to ova crtica služi da se zabilježi još jedan lijep veslački događaj i otvaranje
važnog veslačkog objekta na za nas ipak nedalekoj Perući.
Aspiriniks
PS Četititamo Valentu & Co. na sjajnoj pobjedi u Etonu, kao i Marceli na brončanoj medalji na MI u Turskoj.
Zainteresirani mogu zaviriti u našu rubriku Foto galerije gdje će pod nazivom 04.06.2013. Skupština klubamoći pogledati niz fotografija s nedavno održane redovne Skupštine V.K. "Krka". Prve dvije su svakako za povijest!
Opširnije..
Sinoć smo se okupili radi održavanja redovne Skupštine Kluba, na unaprijed dogovorenom mjestu i u unaprijed dogovoreno vrijeme. Trebalo nam je otprilike pola sata kako bi se prihvatila sva izviješća (jednoglasno), a onda smo se spustili u Tavernu na zajedničku večeru. Tu smo se zadržali malo više nego u TV-sali. Budući da fotografije govore više od riječi pogledajte par priloženih, a za koji dan bit će i galerija.
Opširnije..
Pozivamo sve članice i članove V.K. "Krka" na nazočnost Skupštini Kluba koja će se dana 04. lipnja 2013. održati u Šibeniku, u TV-sali hotela "Jadran", s početkom u 20 sati.
Opširnije..
Jučer, u petak 31. svibnja u jutarnjim satima, na put u
Zagreb radi sudjelovanja na tradicionalnoj tzv. „Jumbovoj regati“ otputovalo je
14 veslačica i veslača našeg Kluba. Na preporuku gosp. Izbornika da veslačice i
veslači koji su sudjelovali na EP u Minsku na nastupaju na Regati, glavni
trener Radečić ostao je u Šibenik s ostalim dijelom regatnog pogona, pa društvo
u kišnom Zagrebu vode treneri Blažević i Krasić. Naravno da su nam zanimljivi
nastupi svih naših posada, ali ipak nam se za nijansu najzanimljivijim čini
iznenadni i sasvim neplanirani nastup Josipa Laće s Matom Brandtom (VUK) u
dvojcu „bez“ . Bit će zanimljivo vidjeti kako će se ta dvojica članova izborne
vrste bez sekunde zajedničkog treninga snaći u tehnički zahtjevnoj disciplini.
Dakako, dok naši budu regatavali na Jarunu pratit ćemo i nastupe seniora na EP
u Sevilli. Sretno svima!
Pod gore navedenim naslovom potražite galeriju s fotografijama iz Minska. Samo da dodamo: naš trener Mime pun je dojmova u svezi uređenja, arhitekture, pa i standarda žitelja glavnog grada Bjelorusije. Tako, osim fotografija naših medaljama ovjenčanih sokolova i sokolica, na nekoliko fotografija možete vidjeti i dio razloga Miminih pozitivnih utisaka koji nisu vezani samo za veslanje. Lijepe uspomene za čitav život!
Upravo dok počinjemo ovo pisati
naši se juniorski reprezentativci nalaze doslovno u zraku: točno u 18,45 poletjeli
su iz Zračne luke Zagreb prema Beču. Na "Vienna International Airport"
trebali su stići u 19,40 da bi već u 20,35 sati poletjeli za Minsk. Prikolica s
čamcima već je jutros krenula put Bleda gdje će zajedno s čamcima naših sjeverozapadnih
susjeda nastaviti put do Budimpešte. Tu se dragocjenom teretu pridružuju čamci
u kojima će veslati izborna vrsta Mađarske i onda pravac Minsk. Tako se, jel'te,
štedi suradnjom na međunarodnoj razini!
Danas se većina naših veslačica i veslača natječe u
Makarskoj na IV regati za "Kup Dalmacije 2013." Krkašice i krkaše
predvode treneri Blažević i Krasić. Na put u grad koji je, usput budi rečeno,
dobio naziv po jednom od slikovitih naselja podno velebnog Biokova (1762) iz
kojeg, ili s kojeg, su se ljudi tek kasnije spustili sasvim blizu moru, krenulo je
ukupno 24 natjecateljice i natjecatelja koji će se natjecati u 13 disciplina
Kupa razvrstani u 16 posada. U ekspediciji nisu, opravdano, naš evidentni
reprezentativac Josip Laća, te potencijalni Tome Bačelić, a na put radi jednog
drugog putovanja nije krenuo ni pouzdani Mihovil Škugor, naš lanjski prvak RH u
4- JMB. Nadamo se samo da će se Eol (starogrčki bog vjetra, ako ima onih koji
ne znaju) nakon višednevnog jakog juga napokon smilovati i dopustiti odvijanje
Regate.