Jučer, u subotu 02. ožujka 2013., u hotelu "Imperijal" u
Vodicama održana je sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog veslačkog saveza, te potom
i redovna sjednica Vijeća klubova HVS-a. Prema riječima našeg predsjednika koji
je nazočio na oba skupa, prvom kao sudionik bez prava glasa, a drugom kao
predsjednik Vijeća, od značajnijih odluka IO-a može se izdvojiti imenovanje
sastava čak 21 povjerenstva kao pomoćnih tijela IO-a u sadašnjem sazivu. Osim
već uobičajenih i Statutom HVS-a predviđenih 14 povjerenstava naš nam je
predsjednik kao zanimljive novosti naveo osnivanje, među ostalima, Povjerenstva
sportaša i Povjerenstva trenera. Svakako, pred svim povjerenstvima je obiman
rad, jer svako od njih ima pravo i obvezu i te kako puno za raditi i predlagati
IO-u i na taj način aktivno sudjelovati u kreiranju još boljeg veslačkog sutra.
Na sjednici Vijeća, koja je protekla u konstruktivnoj, ali i
na trenutke polemičnoj atmosferi, nazočilo je čak 25 od mogućih 28 zastupnika
članova Vijeća s pravom glasa, čime su naši klubovi na zoran način pokazali da
im je i te kako stalo do već spomenutog boljeg sutra. Kao i svakog ožujka u
Vodicama na dnevnom redu Vijeća (više na www.veslanje.hr) našla su se izviješća
o radu Predsjednika HVS-a u zadnjem kvartalu 2012., analitičko izviješće Nadzornog odbora o financijskom
i zakonskom aspektu poslovanja HVS-a tijekom čitave 2012., Plan i program rada Saveza u 2013. godini,
te Financijski plan za tekuću godinu. Sva su izviješća i planovi tijekom
trosatnog trajanja sjednice prihvaćeni jednoglasno. Naš nam je predsjednik kao
možda i najzanimljiviju informaciju s Vijeća prenio vijest o tome da se na, nama
obližnjoj, Perući vrlo ozbiljno radi u cilju pretvaranja tog lijepog
akumulacijskog jezera u veslačko središte!
Eto prilike krkašicama i krkašima ljeti pobjeći iz vrelog i jahtama zagušenog
akvatorija rijeke Krke u mirnu atmosferu pod Dinarom! Nadalje, vijeće je obaviješteno o odluci IO-a
da se proda već knjigovodstveno amortizirani osmerac "Hudson" - bit
će uskoro natječaj za prodaju pa tko želi kupiti neka se pripremi, jer interesa
(naročito među studentima) i te kako ima! Lijepo je reći da se na sjednici još
jednom čule riječi zahvale bivšem predsjedniku HVS-a gosp. Zdravku Jurčecu i
članovima IO-a u razdoblju 2000. - 2012. za sve što je dobro napravljeno
tijekom tog dvanaest godina dugog razdoblja. Zahvala je išla i Rudiju Stariću
marljivom kroničaru veslačkih zbivanja! Na kraju se prišlo dodjeli priznanja Valentu,
Damiru, Martinu, Davidu, Sonji, Maji, njihovim trenerima i klubovima za
rezultate kojima su nas razveseljavali tijekom čitave prošle godine!
Na kraju ćemo reći da su navedeni skupovi veslačkih
zaljubljenika održani pri kraju tjedna u kojem su se u Zatonu, pod vodstvom
novog-starog izbornika gosp. Srećka Šuka okupio značajan broj kandidata za
sastav veslačke izborne vrste u 2013. godini. Vrijeme je bilo uglavnom dobro, a
naravno da je i Dom V.K. "Krka" bio i ovaj put na usluzi.
Jutros je skupina koju čini 17 krkaša i to onih koji su bili
najredovitiji na treninzima tijekom jeseni, pod vodstvom trenera Mime , te uz
asistenciju pomoćnog trenera Krasića i fizioterapeuta Hrvoja, krenula na put u
Kranjsku Goru. Ekspedicija, inače, put putuje u dva kombija i to Opel Vivaro (hvala "Elektrolux"
d.o.o.) i VW Transporter (hvala J.K.
"Val"), kao i osobnom vozilu Nissan Qashqai (hvala Hrvoju i gđi. Marijani).
Grupa koju čine uglavnom JB i Luka kao jedini
kadet na pripremama će provesti jedan tjedan, dok će ostatak (JA) biti u
Sloveniji dva tjedna. Osim samog smještaja, od strane Kluba za sve je veslače
uplaćeno zdravstveno osiguranje za vrijeme koje će provesti u Julijskim Alpama,
a na skijaškoj logistici (skije, štapovi, ski-cipele) bi nam mogao pozavidjeti
i kakav osrednji "langlauf" klub.
Predsjednik Kluba upravo se prije nekoliko minuta čuo s vođom
puta koji mu je kazao da su sretno stigli na odredište gdje su smješteni u
nekoliko apartmana Vile Tatjana i upravo se pripremaju za večeru. Mime kaže da
je čitavim putem od Šibenika do Kranjske Gore kišilo, a nije nedostajalo ni magle. Temperatura u
"deželi" je oko 2-3 stupnja, snijega gotovo i nema. Što se tiče
snijega, koji je navodno neophodan za skijaško trčanje, naš je glavni trener od
tamošnjih svojih znanaca doznao za uređenu
i pogodnu lokaciju u Italiji koju će sutra ići provjeriti. Svakako, sutra
ujutro u planu je trčanje 12 km dugom cestom
na prijevoj Vršič (1611 m., gradili je ruski zarobljenici u I WW), mjesto s
prelijepom prirodom, ali i mjesto gdje i najspremniji ispuštaju dušu. Kao i obično
želimo svima da budu zdravi, pa će onda i sve ostalo biti dobro.
Kao što smo to prije nekoliko dana najavili krkašice i
krkaši, okupili su se sinoć u svom već tradicionalnom utočištu - hotelu "Jadran"
u Šibeniku kako bi zajednički obilježili rastanak s starom sezonom i ulaženje u
novu. Čini nam se da nas je bilo kao nikad prije, što bi se reklo - kao Rusa, iako su nedostajala neka draga
i poznata lica ljudi od kojih su neki bili zauzeti poslovnim obvezanma, dok drugi očito nisu vidjeli Obavijest objavljenu kako na oglasnoj ploči Kluba tako i na web-stranici.
Obavještavamo sve krkašice i krkaše da će se u četvrtak, 20. prosinca s početkom u 19,00 sati u hotelu "Jadran" održati tradicionalno okupljanje ljubitelja veslanja i (naravno) Krke, popularno zvano Božićni domjenak. U TV-dvorani Jadrana dodijelit će se priznanja najuspješnijima, sjetit ćemo se protekle sezone, (oprezno) najaviti očekivanja za iduću, pa se potom spustiti u Tavernu na zalogaj druženja. Još je jedna, 89. po redu, godina Krke iza nas, a kao i svih ranijih godina bila nam je čast biti sudionicima i stvarateljima Krkine povijesti! Stoga krkašice i krkaši, prijatelji Krke: dođite "u Jadrana" i zajedno budimo ponosni na pripadnost najboljem i najstarijem sportskom klubu u Gradu!Opširnije..
U ime svih krkašica i krkaša pridružujem se čestitkama hrvatskog naroda upućenima našim junacima iz Domovinskog rata generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Njihovo pravedno oslobađanje iz sužanjstva pobjeda je koja za Lijepu našu znači jednako kao i oslobađanje Knina i mirna reintegracija Vukovara: ponovno nas čini ponosnima!!!
Jučer, u subotu 10. studenoga, krkašice i krkaši bili su na
izletu u gradu mandarina - Metkoviću. Naime, u tom se lijepom gradu na Neretvi
održavala "24. Neretvanska regata" kao "Mini-kup VSD-a" kojoj se ove godine nakon puuuno godina
izbivanja vratio i naš Klub. Za sada nemamo službenih rezultata, a događanja i
doživljaj je predsjedniku Kluba otprilike ovako oslikao trener Mime: "Bilo
je dobro, lijepo... bili smo sveukupno najbolji, a pobijedili smo u kategorijama kadeta i mlađih juniora... osvojili smo 9 prvih, isto toliko
drugih, tri treća mjesta i dva četvrta mjesta... domaćini su se zbilja jako potrudili
oko smještaja čamaca, pontona, medalja, pehara, ručka... na Regati su nastupili svi klubovi iz
Dalmacije osim Zadrana...veslanje na
Neretvi određuje tok rijeke pa tko je bliže unutrašnjoj obali ima neku
prednost, ali najbolji tu prednost ionako ostvare odmah... put u Metković i iz
Metkovića vrlo ugodan... vrijeme lijepo, ni malo neugodno što bi se očekivalo za
studeni." Mislimo kako je zanimljivo istaći i to da su na ovoj Regati svi naši rimenaši nastupali u skifovima.
Za sada toliko, kao što smo rekli kad iz VSD-a dobijemo
službene rezultate objavit ćemo naše medaljaše, a bilo bi lijepo kad bi nam se
od ŠI-sudionika Regate dostavile fotografije za objavu i uspomenu. Par slika smo već našli i na mreži kad smo utipkali "Neretvanska regata" u u tražilicu Google, ali ih ne možemo "skinuti", pa ako želite potražite ih.